Stretnutia

Hovorme rúčkami

Prvú hodinu kurzu máme za sebou, spolu sme sa naučili trinásť posunkov zvierat žijúcich na farme. Ďakujeme všetkým a tešíme sa na ďalšiu hodinu.

Stretnutie – Jeseň

Stretnutie – Grilovačka

Na nedeľnej skvelej grilovačke a gulášovici, boli spolu študenti posunkového jazyka, rodiny s nepočujúcimi členmi, ale aj ďalší priatelia. Zoznámili sme sa s novými nepočujúcimi rodinami, ktorým sa táto myšlienka páčila. Detičky sa vybláznil vo fit parku a nechýbalo ani maľovanie na tvár. Spolu sme si zaposunkovali a naučili sa opäť niečo nové. Ak aj teba zaujíma svet nepočujúcich, tak ťa radi uvítame na najbližších akciách.

Stretnutie – Júnové

Na júnovom stretnutí sme informovali Nepočujúcich o aktivitách v KE, ktoré nás čakajú, rozlúčili sme sa s členkou z Francúzska nakoľko odchádza do svojej rodnej krajiny, nepočujúci Miro nám porozprával o výlete v Betliari a nechýbali tentokrát aj medzinárodné posunky 🙂 takýto pestrý program a omnoho viac Vás čaká aj na najbližších stretnutiach.. tak neváhaj a pridaj sa k nám 🙂

Stretnutie – Hodina s posunkami

Stretnutie „hodina s posunkami“ sme začali privítaním nových záujemcov o posunkový jazyk z Rožňavy, ktorí máju nepočujúcu dcérku. Naučili sme sa základné posunky a deti si zahrali bowling.

Stretnutie – Grilovačka

V nedeľu sme mali skvelú grilovačku a gulášovicu. Boli spolu študenti posunkového jazyka, rodiny s nepočujúcimi členmi, ale aj ďalší priatelia. Zavítala medzi nás aj americká rodina, zoznamovanie sa s novými ľuďmi, narodeninové gratulácie… Počasie nám vyšlo skvelo, guláš sa nám vydaril. Tešíme sa na ďalšie stretnutia, ktoré budú ešte lepšie, keď prídeš aj TY

Stretnutie – Májové

Na poslednom stretnutí sme sa okrem iného dozvedeli aj o nároku na príspevky na kompenzačné pomôcky vďaka prezentácii, ktorú si pripravili študentky posunkového jazyka, ktoré pracujú v tejto oblasti.. Ďakujeme, že si takto pomáhame a pre Nepočujúcich sú to dôležité informácie.

Stretnutie – Veľká noc

Stretnutie „Veľká noc“ sa niesla v duchu tradícii, deti maľovali kraslice a vyrábali Veľkonočné pohľadnice. Prezentácia o krásnych miest z Francúzska nás aspoň na chvíľu odtrhla od dennodenného zhonu a aspoň takto na diaľku sme si vychutnali čaro krásneho Francúzska, napili sa kvalitného vínka, pochutnali na skvelej káve a zjedli mäkkučký croissant. Ďalšia prezentácia bolo zameraná na Veľkonočné zvyky a tradície, a ďalšie informácie ohľadom Košíc a blízkeho okolia.

Stretnutie Jar je tu

Stretnutie „Jar je tu“ mala menšie komplikácie s priestorom, ale naša duchaprítomnosť dokáže zázraky a tak sme upustili (síce neradi ale pri najbližšom stretnutí si to vynahradíme ) od tvorivých dielni pre nedostatok priestoru, prednáška pre Nepočujúcich o kartičkách ktoré vymysleli Zlinský hasiči mala veľký úspech, vyskúšali sme si novú hru zameranú na precvičenie posunkov, ktoré ovládame ale aj tie čo neovládame. Hra s názvom „Uhádni kto alebo čo som“ mala neskutočne vtipné podanie naučili sme aj nové posunky 😉

Stretnutie MDŽ

Stretnutie zamerané na Medzinárodný deň žien sme zapojili detičky do výroby krásnych pohľadníc pre naše mamky, manželky, priateľky, deti tvorili so študentkami Špeciálnej pedagogiky.

Novoročné stretnutie 

Na stretnutí  sa stretli 3 nepočujúce rodiny, 2 rodiny s nepočujúcim dieťaťom, študenti posunkového jazyka, dvaja nový členovia a  hosť z ďalekého východu. Privítali sme nový rok 2017, každý si zaželal v posunkovom jazyku čo očakáva od nového roka, predstavila sa rodina, ktorá má nepočujúcu dcérku a vyrozprávala svoj príbeh, aké boli začiatky a ako to zvládajú už teraz. Naučili sme sa nové posunky od zahraničného hosťa z Izraela a vymenili si zopár rozdielnych medzinárodných posunkov. Privítali sme nových členov, ktorí majú záujem spoznať túto komunitu.

Vianočné stretnutie

Stretnutie sa nieslo v duchu Vianoc, privítali sme nových členov a zapriali sme si pokojné prežitie vianočných sviatkov. Na tomto stretnutí nemohla chýbať voňavá kapustnica a rozdávanie vianočných darčekov. Opäť sme sa malým krokom priblížili k svetu nepočujúcich, ktorí nám posunkovali svoje príbehy a zážitky. Tešíme sa na ďalšie stretnutie, do skorého videnia. Tím ATMR